ČLÁNEK V JEZDECTVÍ: SVATBA NA KONI A S KOŇMI/ HORSES AT YOUR WEDDING

Koně jsou mojí vášní odmalička a fotografování svateb se intenzivně věnuji několik posledních let – logicky jsem proto velmi ráda, když se obě tyto moje záliby spojí dohromady a mohu fotit pravou koňskou svatbu. A protože již od roku 1997 aktivně spolupracuji s největším českým časopisem o koních, uvítala jsem také nabídku napsat pro Jezdectví o tomto tématu článek. V aktuálním Jezdectví (květen 2011) tedy najdete speciál s názvem Svatba jak ze snáře: v sedle či v kočáře a je mu věnován velkorysý prostor šesti stránek. Jako svatební i koňská fotografka jsem článek doprovodila i svými fotografiemi ze skutečných koňských svateb, a tak chci tímto poděkovat všem, co mi umožnili být “při tom”. V článku je shrnuto spousta poznatků mých i postřehů dam, které na svých svatbách koně měly, můžete si například přečíst, jak vypadala svatba předsedkyně občanského sdružení Dámy v sedle Lucie Krahulcové Hřebejkové, nebo třeba členky jezdecké kaskadérské skupiny Caballos, Evy Hedbávné. Všem nevěstám a ženichům, co o koňské svatbě uvažují, článek doporučuji k prostudování – dozvíte se různé tipy a postřehy nejen k tomu, jaké zvolit svatební šaty či účes, ale také proč jet v dámském sedle, kdy je lepší jet kočárem, proč jsou pomocníci nepostradatelní a samozřejmě také jak je důležitý zkušený a specializovaný svatební fotograf :-) Pro nějakou svatební inspiraci se můžete mrknout třeba na moje portfolio a pokud jsem vás zaujala, napište mi :-)

Horses have been my passion since childhood and I have been keen wedding photographer for several years now. Naturally, I am very pleased when those two passions unite in a nice equestrian wedding. Also, since I regularly publish horse-related articles in Jezdectvi, the most popular and the largest equestrian magazine in the Czech Republic, I was very happy to write an article covering equestrian weddings for them. Latest (May) issue features six pages and, obviously, my photographs from real horse weddings I have covered as a wedding (and horse) photographer. Brides and grooms interested in having horses at their wedding can read through some advices how to organize the perfect equestrian wedding, what gowns and dresses to choose, why to ride sidesaddle or when it is better to have a carriage. And, obviously, how essential is to book professional wedding photographer, who also specializes in horse and equestrian photography – there is nothing worse than having your perfect horse wedding memories being spoiled by terrible photos with open-mouthed  horses with ears laid back… Since you probably cannot read through the actual article, here are at least some photos from “my” horse weddings.

Nevěsta na koni - svatební fotografie Magdaléna Straková

Pokud nebudete mít koně na svatbě ve skutečnosti, co takhle originální svatební dort? / What about an original wedding cake with horse motif?

Svatební dort s koňským spřežením / Horse wedding cake

Nevěsta by měla na koni sedět v dámském sedle – své o tom ví i předsedkyně o.s. Dámy v sedle, Lucie Krahulcová Hřebejková. Sdružení Dámy v sedle již řadu let tento znovuvzkříšený styl jízdy bokem propaguje a pořádá v jízdě v dámském sedle i mistrovství České republiky. / Brides should ride their horses sidesaddle, as Lucie Krahulcova Hrebejkova, the president of Czech sidesaddle riding organisation Damy v sedle, would suggest.

Svatba na koni v dámském sedle / Bride riding sidesaddle


Share