SVATBA V KOSTELE SV. JAKUBA A FILIPA VE CHVOJNĚ / WEDDING IN CHVOJEN

Svatba Jany a Tomáše začala přípravami v Benešově, které jste mohli vidět v minulém příspěvku. Teď se dostáváme k focení obřadu, následné fotoreportáži plné poobřadního veselí a tradičních vtipných scének a také portrétování novomanželů. Jako svatební fotografka vždy ráda poznávám nová místa, kde jsem ještě svatby nefotila. A protože v kostele Sv. Jakuba a Filipa ve Chvojně (část Benešova) se svatby moc často nekonají, těšila jsem se na další zajímavou lokalitu ve středních Čechách. Kostel je pozdně románský s novogotickými prvky a leží na malebném návrší co by kamenem dohodil od zámku Konopiště, a tak se nabízelo spousta možností na zajímavé fotky. Bohužel jsme toho nestihli moc realizovat, protože se během focení svatebních portrétů přihnala během pár minut bouřka a začalo dost pršet a létaly i nějaké blesky. Dohánět jsme to pak museli po odpolední svatební hostině v hotelu Sen Senohraby a docela se dařilo… :-) Tahle svatba měla spoustu hezkých překvapení, ať už šlo o živou hudbu během obřadu, početnou skupinu koní s kostýmovanými jezdkyněmi v sedle (koně se samozřejmě využili i na portrétování novomanželů – nevěsta musela sice jet v anglickém sedle bokem jako v dámském, ale bravurně to zvládla, podobně jako ženich, který na koni seděl poprvé v životě!), bandu vyzbrojených Keltů (na Chvojně totiž kdysi bývalo keltské hradiště), vykupování nářadí na přepilování řetězu od “koule” (tedy spíš krychle) na noze ženicha, falešnou policistku pokutující na cestě projíždějící svatebčany-neřidiče alkoholem), slalom s nevěstou na trakaři, hasičské závody s humornými vsuvkami a samozřejmě červenou kolonu svatebních vozidel-veteránů v čele s dvěma historickými motorkami, následovanými krásnou Pragovkou (tady je její obzvlášť vyvedené foto) a Škodou Felicií (veteránkou, samozřejmě!). Prostě spousta zábavy, snad je to vidět i na fotkách! :-)

St. Jacob and Philip church in Chvojen (Benesov, Central Bohemia, Czech Republic) lies on the hill overlooking Konopiste castle, it was built on the remains of an old celtic settlement – a truly magical place! No wonder that Jana and Tomas chose this place for their wedding ceremony. Wedding was full of nice surprises and funny situations, I hope that I (as their wedding photojournalist) succeeded in capturing all those treasured moments so they can remember for example how they were riding a horse (the bride “sidesaddle” on a regular english saddle and the groom was even riding for the first time ever!) or spouting water out of a fire-hose just like real fire brigade. Also, a group of riders in funny costumes tried to kidnap the newlyweds, three Celts were fighting in front of all the guests, a fake policeman was stopping the cars and imposing fines (non-drivers!) of alcohol shots… And, of course, there were vintage motorcycles and cars (Praga Aero and Skoda Felicia) – you might remember one of the cars form this blog post (and Jana and Tomas from this post). It was so much fun!!! Next part (with wedding portraits and photos from a lunch and party at the Sen Hotel in Senohraby) HERE!

svatbaBrdkovi0506.jpgsvatbaBrdkovi0540.jpgsvatbaBrdkovi0562.jpgsvatbaBrdkovi0592.jpgsvatbaBrdkovi0622.jpgsvatbaBrdkovi0648.jpgsvatbaBrdkovi0653.jpgsvatbaBrdkovi0670.jpgsvatbaBrdkovi0747-2.jpgsvatbaBrdkovi0777.jpgsvatbaBrdkovi0792.jpgsvatbaBrdkovi0812.jpgsvatbaBrdkovi0829.jpgsvatbaBrdkovi0872.jpgsvatbaBrdkovi0873.jpgsvatbaBrdkovi0887.jpgsvatbaBrdkovi0911.jpgsvatbaBrdkovi0947.jpgsvatbaBrdkovi0959.jpgsvatbaBrdkovi0976.jpg


Share