FOTOGRAF KONÍ: ACHALTEKINSKÝ KŮŇ, HŘEBEC DAHYLLY / EQUINE PHOTOGRAPHER: AKHAL-TEKE HORSE, STALLION DAHYLLY

Fotografka koní Magdaléna Straková - zlatý achaltekinský hřebec DahyllyJako fotografka koní mám samozřejmě nejraději zajímavé a fotogenické koně, kteří se rádi předvádí a jsou typickými představiteli svého plemene. A achaltekinský hřebec Dahylly je přesně takový! Nádherný, atletický kůň s vynikajícím exteriérem čistokrevného achaltekince, se zlatou barvou a ohnivým temperamentem – jeden z nejkrásnějších, co jsem viděla! Jeho chovatelka, Zdenka Skopalová z farmy AchalTeke Dorkeik – Slapy, je na něj také patřičně hrdá. Tento zlatý plavák je potomkem jejího plemeníka Damaska a klisny Meksiky, a protože kvůli tomu by v českém chovu neměl tolik příležitostí, odcestoval k nové majitelce do Holandska na farmu Argamak. Zpět do ČR místo něj přijela nová posila stáda, nadějný hřebeček Gobi Gush. Ještě před prodejem jsem proto loni zajela na Slapy, protože jsem si nemohla nechat ujít příležitost (tehdy teprve tříletého) Dahyllyho vyfotit, a povedly se nám myslím pěkné fotografie jak z volnosti, tak portréty na ruce ve večerním slunci v předváděcí ohlávce či v originálních turkmenských proprietách (uzdečce a zdobených obojcích, kterým se říká aladža). Na farmě Dorkeik jsem udělala i pár zákulisních fotografií, na ty se můžete podívat ZDE. Pokud i vás oslovily moje snímky Dahyllyho (nebo jiné – už jste viděli moje nejlepší fotografie koní ZDE, ZDE mé portfolio fotografií domácích mazlíčků – psů a koček a ZDE zase mé nejlepší moderní svatební fotografie?) a přáli byste si, abych vás, vaši farmu, koně, psa, kočku, či něco jiného nafotila, neváhejte se mi ozvat a domluvit si svoje focení, abyste i vy měli ty nejkrásnější fotografie vás a svých nejlepších (nejen čtyřnohých) přátel… :-) A kdo ví, třeba by se jejich snímky mohly objevit i v mých kalendářích nebo v časopise Jezdectví, se kterým dlouhodobě spolupracuji… (Mimochodem, věděli jste, že fríský hřebec Baron fan Odingastate získal svůj titul Nejkrásnějšího koně ČR 2011 i díky mým fotografiím? Více ZDE.) Pokud chcete být informováni o novinkách, prohlížet si mé nově přidané fotografie a mít možnost zúčastnit se soutěže o fotografování zdarma, nezapomeňte se stát fanoušky mých Facebookových stránek (ZDE) – budu ráda za vaše “lajky”, komentáře a sdílení!

Akhal-Teke stallion Dahylly was bred and raised by Zdenka Skopalova at Achalteke Dorkeik Farm near Slapy (not that far from Prague) in the Czech Republic. He is definitely very fine horse, athletic, proud, with typical akhalteke traits and lovely shiny golden buckskin color. Every equine photographer´s dream! :-) But because there is already his father Damask standing in stud at Dorkeik Farm and mother Meksika is one of the key mares in the herd, Dahylly´s breeder decided to sell him. He is now enjoying his new career in Netherlands and from his new owner in Holland some interesting new blood came back – young promising stallion Gobi Gush. But before this whole studs swap thing I managed to visit Dorkeik Farm and shoot some liberty photos and evening light portraits of (then) three-year old Dahylly, we even use the original turkmen tack (bridle and aladjas – traditional decorated collars) for the headshots. I also shot some other (kind of backstage) photos there, check them HERE! You might also enjoy taking a look at my best horse photography portfolio (HERE), or if you are more into cats and dogs, HERE is my pet photography portfolio. And don´t forget that I am also an experienced and creative wedding photographer – and that I am available for farm calls and assignments all over the world :-) If you love my work, just drop me a note and I can shoot some world-class images for you, too! (By the way, have you seen my photos of friesian stallion Baron, who – partially thanks to my photos – won the title the Most Beautiful Horse of the Czech Republic in 2011?) To stay connected and notified about my latest shootings and photos please like my Facebook page (HERE) – I can´t wait to see you there, especially when you like, comment and share the content, because I always love to read the feedback from you!

Magdalena Strakova_equine photography02AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography03AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography04AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography05AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography06AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography07AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography08AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography09AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography10AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography11AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography12AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography13AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography14AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography15AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography16AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography17AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography18AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography19AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography20AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography21AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography22AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography23AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography24AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography25AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography26AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography27AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography28AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography29AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography30AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography31AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography32AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography33AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography34AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography35AkhalTeke.jpgMagdalena Strakova_equine photography36AkhalTeke.jpg


Share