Svatební nabídka

Už víte datum vaší svatby? Neváhejte si ho u mne zarezervovat co nejdříve! :-)

 

NABÍDKA SVATEBNÍHO FOTOGRAFOVÁNÍ – MAGDALÉNA STRAKOVÁ

Pro rok 2013 mám v nabídce jako standard pro sobotní termíny už jen fotografování celých svateb, od příprav nevěsty, přes obřad, až po večerní oslavu. Přípravy a oslavy jsou totiž nedílnou součástí vašeho slavnostního dne a byla by škoda na tyto momenty nemít památku, zvlášť pokud se vaše svatba odehrává na zámku nebo podobné zajímavé lokalitě (ale to neznamená, že i u vás doma nemohou vzniknou originální svatební snímky!).

Fotografie kamarádů a příbuzných (pokud sami nejsou profesionálové v oboru nebo nadaní a dobře vybavení amatéři) tyto chvilky většinou nezachytí s takovou úspěšností jako zkušený a dobře vybavený kreativní fotograf. Svatba není přece jen o obřadu a chvilce v parku, je i o emocích všech zúčastněných během celého dne a snímky, které je dokáží uchovat, pak patří mezi nejcennější. Navíc při kratším fotografování (jen po obřadu) byste se ochudili o možnost nafotit zajímavé snímky ve večerním světle, které mohou být velmi působivé. To už je navíc doba, kdy se mohou nevěsta se ženichem vytratit bez toho, aby na ně svatebčané museli čekat s obědem, proto může focení probíhat ve větším klidu. Pokud přípravy, obřad a oslava probíhají na různých místech, máte navíc pestřejší výběr a více možností docílit unikátních fotografií.

Cena za celodenní balíček je 17.000,- Kč při dodání snímků ve vysokém rozlišení na DVD (nikoli v papírové podobě, ty si pak podle vašich požadavků můžete přiobjednat ode mne nebo si je z dodaných souborů můžete sami přidělávat podle vlastních preferencí a potřeb). Všechny fotografie (po vytřídění těch slabších) procházejí úpravami, a to jak základními (ořez, kontrast, barevnost, atd. – vaše snímky tak budou kvalitní a připravené k vytištění), tak i zdarma úpravami kreativními, tedy uměleckými (např. barevné posuny, retuše, HDR úpravy…), což je v ČR zatím spíše vzácností. Kreativní úpravy dodají vašim snímkům jedinečný vzhled a v současnosti jsou velmi módní a vyhledávané, u jiných fotografů bývají běžně za příplatek, nebo nejsou prováděny vůbec, či ve sporné kvalitě. Všechny úpravy se snažím pečlivě promýšlet a citlivě vybírat tak, aby to konkrétní fotografii co nejvíce prospělo a vy jste byli spokojení a doporučovali mne dál, což je samozřejmě ta nejlepší reklama.

Na DVD budete mít řádově stovky fotografií a při celodenních svatbách nemusí být výjimkou až 1000 upravených snímků. Na vašem zaheslovaném internetovém fotoalbu (které je rovněž zdarma v ceně balíčku) pak budete mít cca 100-300 vybraných náhledů snímků, které budete moci pohodlně sdílet s vašimi přáteli. Album bude v provozu nejméně rok. DVD dodávám ve dvou kusech na speciálních archivačních médiích (jedno pro nevěstu, jedno pro ženicha a současně jako záloha), aby se snížila možnost poškození dat nebo ztráty, přesto doporučuji co nejdříve po obdržení archivovat vše na záložní harddisk, nejlépe alespoň 2x. DVD jsou potištěna technologií Lightscribe, kdy je přímo na jeho povrch vypálen vybraný (monochromatický) obrázek ze svatby. DVD má také jednoduchý barevný booklet. Pokud byste si přáli více kopií DVD (například pro rodiče), za každý další kus navíc účtuji +100 Kč.

Samozřejmostí je moje profesionální fotografické vybavení – fotoaparáty Canon EOS 1D Mark III a Canon EOS 5D Mark III a řadu profi značkových objektivů.

Jsem z Prahy 9, v ceně celodenního balíčku jsou i moje cestovní náklady do 100 km (tedy např. 50km tam a 50 zpátky), za případné kilometry navíc si účtuji 6 Kč/km. Při celodenním balíčku garantuji 12 hodin fotografování, podle časových a zdravotních možností však často zůstávám déle, záleží také na místě konání svatby. Při objednání svatby ve vzdálenějších lokalitách může být potřeba zajistit ubytování (stačí jednoduché přespání klidně i v rodině), aby se mohlo fotit opravdu už od rána a pokračovat do noci a vyhnuli jsme se případnému riziku dopravních problémů. U zahraničních lokalit je cena za dopravu individuální a na dohodě s klientem. U celodenního fotografování také bývá zvykem zajistit pro mne (a případně mého asistenta, pokud ho budu moci zajistit) stravování, abychom mohli celý den pracovat na zachycení všech důležitých momentů vaší svatby. Není potřeba vyhradit místo u svatební tabule, i když i to má svoje přednosti – mohu pak fotit i servírované jídlo bez obtěžování jiných hostů a momentky přímo od stolu. V případě nezajištění stravy prosím o sdělení této skutečnosti předem, cena svatebního fotografování se pak navyšuje.

V ceně balíčku je i vytvoření profesionální slideshow z vybraných nejlepších snímků (délka do max. 5 min, na jednu vámi dodanou píseň), podobnou mám jako svoje prezentační video:  www.youtube.com/watch?v=isArXC0pzm8. Určitě je to zajímavá možnost, jak např. prezentovat snímky ze svatby na návštěvě nebo rodičům při povídání.

V případě svatebních termínů mimo soboty je možné objednání i kratších fotografických balíčků, cena se odvíjí podle počtu hodin, minimum je základní balíček, který obsahuje focení obřadu a svatebních portrétů, s cenou 7500 Kč, v ceně je fotografování cca 1,5-2 hodiny, doprava do 100 km, 2x DVD s upravenými snímky a internetové fotoalbum. Mimo soboty lze také objednat balíček fotografování v délce mezi celodenním a základním fotografováním podle daných požadavků, kalkulaci pak zašlu na vyžádání.

Na zpracování fotografií je nutno ponechat jistou dobu. Mým „trademarkem“ jsou upravované kvalitní fotografie, což obnáší spoustu dnů práce. Pokud upřednostňujete snímky jen “vysypané” z karet v co nejkratším možném termínu, pak vám asi budou spíše vyhovovat jiní kolegové z branže. Já se vždy snažím předávat maximálně vyladěný produkt, a zvlášť v sezoně při vyšším počtu svateb je možné, že čekání bude trochu delší – podle náročnosti úprav a mojí časové zaneprázdněnosti to může být hotovo nejdříve za týden, ale vytvořit celý komplet může zabrat až měsíc. V každém případě se budu snažit vám postupně posílat alespoň vybrané snímky, abyste už mohli svým známým alespoň něco ukázat.

DVD pak buď mohu poslat na dobírku, nebo třeba osobně předat v Praze, případně jsou i další varianty, vše záleží na domluvě. Objednávkou mých služeb souhlasíte s tím, že vzniklé fotografie budu moci použít pro vlastní propagaci na mých webových stránkách a při prezentaci mojí fotografické tvorby.

K focení si můžete doobjednat například zmiňované papírové fotografie, další kopie DVD, nebo zhotovení svatební knihy (dle individuálních požadavků), další kreativní úpravy a retuše vybraných fotografií (např. zeštíhlování vybraných partií apod), ale také předsvatební nebo posvatební fotografování, kdy se budete moci uvolnit a vyfotit se i na místech, které by z nejrůznějších důvodů během svatebního dne nešlo navštívit.

Pokud byste měli zájem, můžeme si domluvit třeba 2h tzv. zásnubní fotografování, během kterého se seznámíme, vy uvidíte, jakým stylem pracuji, a budete mít pěkné “civilní” snímky na památku nebo třeba i na svatební oznámení. Fotí se venku, nejlépe na nějakém místě, které je vám blízké a ke kterému máte vztah, kde je to hezké. Může to být klidně i vaše zahrada. Za takové seznamovací fotografování účtuji pro budoucí novomanžele, co si u mne objednají svatbu, 2000Kč při fotografování v Praze (jinak bychom se museli domluvit na cestovném). Vznikne cca 100-300 snímků, dodání opět na DVD. (Běžná cena 3000 Kč)

Analogicky si lze domluvit i posvatební fotografování, nejlépe ve svatebních šatech (trend v zahraničí). Můžeme navštívit nejrůznější atraktivní místa – například projít se centrem Prahy a nafotit snímky na turisticky (a samozřejmě fotograficky) nejhezčích lokalitách, může se fotit třeba i večer s umělým osvětlením.

Speciální nabídka
Pro naprosté “šílence”, co jsou ochotni si svůj svatební oděv i řádně zaneřádit, nabízím v rámci zakoupení mého celodenního balíčku svatebního fotografování možnost nafotit tzv. Trash The Dress fotoseanci ZDARMA (nevztahuje se na cestovné, možnost dohody). Co to obnáší? Vznik opravdu originálních fotografií, které u nás jen tak někdo nemá. Vymyslíme spolu nějaký scénář (podle vašich preferencí) a nechám vás řádit třeba ve vodě, v bahně, nebo klidně na paintballu. Iniciativě a “praštěným” nápadům se meze nekladou! V zahraničí je tento styl fotografií pro svoji originalitu čím dál častěji vyžadován. Délka trvání fotografování se pohybuje mezi 2-3 hodinami, abychom stihli danou lokalitu a ještě nějakou další patřičně “vytěžit” :-)

SHRNUTÍ:

Cena 17 000,- Kč za celý den od rána do večera
* v ceně doprava do 100 Km (tj. 50 tam a 50 zpátky)
* všechny upravené fotografie (cca 700-1000)
* zdarma kreativní úpravy snímků
* dodání na 2 potištěných DVD s bookletem
* zaheslované internetové fotoalbum
* originální svatební slideshow na hudbu
* zdarma možnost Trash The Dress fotoseance
* 1000 Kč sleva na fotorande

Základní fotografování (pouze mimo sobotu) cena od 7500 Kč
*v ceně doprava do 100 km (50 tam a zpět)
*všechny upravené fotografie na 2 DVD s potiskem, cca 200-400 fotek
* zdarma kreativní úpravy snímků
* zaheslované internetové fotoalbum